You are hereKarlovarský kraj

Karlovarský kraj

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web20/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Hrad Cheb

Královský hrad Cheb patří mezi nejlépe dochovné tzv. štaufské falce. Rozsáhlý románský hrad z 12. století byl vystavěn na místě slovanského hradiště z 9. - 11. století. Opevnění hradu Cheb bylo radikálně přestavěno na barokní pevnost.

Zámek Bečov nad Teplou

Hrad Bečov nad Teplou byl založen ve 13. století pány z Oseka na skalním ostrohu na místě zemské stezky, aby sloužil k její ochraně i k výběru cla. K největšímu rozkvětu hradu došlo koncem 15. století, kdy objekt patřil rodu Pluhů z Rabštejna, kteří se zabývali těžbou zlata, stříbra i cínu. Pluhové spojili dvě nejstarší části hradu a později vystavěli v renesančním duchu nový reprezentační a obytný palác. Kašpar Pluh se roku 1547 postavil do čela stavovského povstání proti Ferdinandovi I., jež skončilo nezdarem, a byl odsouzen k smrti. Bečovské panství nadále sloužilo jako zástava za dluhy císařské komory. Cínovou prosperitu ukončila v roce 1648 třicetiletá válka, během níž byl hrad obsazen a poškozen švédskými vojsky. Nejcennější dochovanou částí hradu je kaple navštívení Panny Marie z roku 1400 s původními freskami zachycujícími sedmnáct biblických výjevů.

Hrad Loket

Loket je malebný gotický královský hrad, založený ve 13. století na místě starší románské stavby, rozšířený v době Václava IV. a upravený v 16. století. V 19. století byl hrad Loket částečně rozbořen. V objektu byla zřízena věznice, která sloužila od roku 1822 až do roku 1949.