You are hereStředočeský kraj

Středočeský kraj

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web20/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zámek Loučeň sticky icon

Zámek Loučeň je velmi zachovalou barokní památkou, která se jako jedna z mála může pochlubit původními interiéry. Je obklopena poměrně velkým anglickým parkem a souborem novodobých jedenácti labyrintů a bludišť. Prohlídky na zámku Loučeň nabízejí výhradně s průvodcem v dobovém kostýmu a stejně tak lze i památku doporučit rodinám s dětmi. Loučeň se totiž také specializuje na prohlídky dětské či originální trasy doplněné o degustaci čokolády. Jak již náš popis napovídá, Loučeň je zámkem soukromým – a vlastní jej společnost Loučeň, a. s. Součástí areálu je katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie a celkově je Loučeň hradem chráněným – je to kulturní památka České republiky.

Zámek Konopiště sticky icon

Konopiště je půvabným barokním zámkem, jenž je znám především jako poslední sídlo rakouského arcivévody a následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Původně gotický hrad, dnes barokní zámek, leží ve Středočeském kraji, asi 40 kilometrů od Prahy. Nachází se 2 kilometry od centra města Benešov.

Hrad Křivoklát sticky icon

Křivoklát je českým hradem a oblíbeným turistickým cílem, který se nachází ve Středočeském kraji – v okrese Rakovník a stejnojmenném městysi Křivoklát. Je vytvořen z hradního jádra a předhradí, disponuje cennými pozdně-gotickými interiéry a jeho největší chloubou je pravděpodobně místní kaple s malovaným oltářem. Ta totiž patří k nejvýznamnějším gotickým prostorám u nás.

Hrad Karlštejn sticky icon

Hrad Karlštejn byl vyhodnocen jako jedna z 10 nejnavštěvovanějších památek v Česku a rozhodně se není čemu divit – vždyť jej také nechal vystavět náš nejproslulejší panovník Karel IV. a několik set let sloužil jako obranná pevnost, jež střežila korunovační klenoty. A kde jej vlastně můžeme najít a jak se tam dostat?

Hrad Český Šternberk

Již déle než 760 let dominuje krajině středního toku Sázavy na strmém skalnatém břehu hrad Český Šternberk, nazvaný kdysi romantickým básníkem perlou Posázaví.

Zámek Kačina

Kačina je rozlehlý zámek, postavený jako letní sídlo pro hraběte J. R. Chotka na počátku 19. století. Je nejvýznamnější památkou empírové architektury v Čechách.

Zámek Dobříš

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka.