You are hereJihočeský kraj

Jihočeský kraj

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web20/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zámek Hluboká nad Vltavou sticky icon

Zámek Hluboká leží ve stejnojmenném městě Hluboká nad Vltavou a je situován do oblasti zhruba 15 kilometrů severně od Českých Budějovic. Bezpochyby lze říci, že patří k nejvíce navštěvovaným památkám v České republice. Pochlubit se může bohatou, zejména novodobou, historií a zařadit jej musíme do kategorie zámků státních, které spadají do péče Národního památkového ústavu.

Hrad a zámek Český Krumlov sticky icon

Hrad a zámek Český Krumlov je monumentální českou památkou nacházející se v okresním městě Jihočeského kraje. Se svou rozlohou přes 6 ha vytváří druhý největší hradní a zámecký komplex v Česku (první je Pražský hrad) a ročně láká spousty místních i zahraničních turistů. Od roku 1989 je hrad a zámek národní kulturní památkou, v roce 1992 pak proběhl zápis na seznam Světového dědictví UNESCO.

Zámek Jindřichův Hradec

Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším zámeckým areálem v České republice.

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn patří k nejpozoruhodnějším ukázkám rané hradní architektury v českých zemích.

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota leží v jižních Čechách, zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce, stojí uprostřed rybníka na pevném skalnatém ostrově. Zámek je přístupný přes kamenný most spojující hráz s ostrovem.

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov patří k nejvýznamnějším českým gotickým hradům. Pro svou výstavnost a polohu bývá zván králem českých hradů. Byl založen ve 13. století, renesančně upraven, od 17. století využíván hospodářsky. Na počátku 19. století zbývala z hradu Zvíkov již jen zřícenina. Od roku 1840 byl objekt postupně z podnětu Schwarzenbergů rekonstruován.