You are hereLiberecký kraj

Liberecký kraj

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web20/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Hrad Bezděz

Královský hrad Bezděz je jedním z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách. Založil jej Přemysl Otakar II. Je postaven na znělcovém vrchu Velký Bezděz a tvoří charakteristickou dominantu kraje. Vystavěn byl v letech 1260-80. Splňoval nároky na nepřístupný a zároveň reprezentativní královský hrad.

Zámek Frýdlant

Areál ve Frýdlantu je zajímavý ojedinělým spojením dvou hodnotných architektonických útvarů, středověkého hradu a renesančního zámku, v harmonický celek.

Hrad Houska

Dle jedné z legend se na Housce i v jejím blízkém okolí zjevuje postava v černé mnišské kápi bez obličeje, která bedlivě sleduje jak návštěvníky hradu, tak hrad jako takový. Ty, kteří by chtěli navštívit hrad v noci, nebo přenocovat v jeho těsné blízkosti. Již léta se říká, že pod hradní kaplí je brána do pekla. Někteří návštěvníci si stěžují na některých místech na náhlou nevolnost, slabost či závratě. Údajně někteří návštěvníci omdleli již na samém začátku prohlídky a tudíž nevstoupili ani dovnitř. Odešli i v případě, že vystáli frontu a měli zakoupené vstupenky.